spalio 30, 2016

Kodėl Mulkiams sekasi?

Apie ką pagalvojate, kai išgirstate žodį ,,mulkis"? Turbūt apie nevykėlį, neišmanėlį, kvailį, vėplą, nevėkšlą. Na, o man Mulkis yra tas, kuriam visada sekasi. Visada. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie dėl nieko nesistengia, kad viskas gaunasi savaime. Bet iš tiesų viskas yra visiškai kitaip. Nedidelis tyrimas atskleidė, kodėl Mulkiams sekas?

Optimistiškumas
Turbūt niekam niekad neteko sutikti pesimistiško mulkio. Jis dažniausiai gerai nusiteikęs, o į ateitį žiūri kaip į gražesnį rytojų, o ne nesėkmių labirintą. Mulkiai užsikodavę save gera nuotaika, tiki kad įveiks jiems skirtas užduotis ir vėl viskas bus gerai. Na, o jei nepasiseka, jie nepasiduoda slogiai nuotaikai. ,,Na, nepasisekė šįkart, pasiseks kitąkart" - turbūt taip pasakytų jis po nesėkmingo kontrolinio.

Supratimas Kiek kartų esate mokęsi per naktį ir gavę prastą pažymį? Vieną, du, penkis kartus? Ir turbūt kiekvienas žinote, kaip tuomet apmaudu. O dar apmaudžiau, kai draugas, kuris mokėsi žymiai mažiau, gavo aukštesnį įvertinimą. Turbūt dažnai tai nurašoma sėkmei, tačiau čia slypi kai kas kita. Mulkiai nėra kalikai. Jie stengiasi suprasti informaciją jiems priimtinu būdu. Jie neiškala visų sąvokų, datų, terminų taip, kaip rašoma knygoje. Mulkiai ieško asocijacijų, panašumų, piešia, braižo ir pan.Mokymosi stilius
Straipsniuose apie mokymąsi dažnai kalbama apie tai, kaip svarbu atrasti savo mokymosi stilių. Keikvienas mulkis pasitiki tais straipsniais ir laikosi ten pateiktais nurodymais. Taigi, pagrindiniai dalykai, kuriuos turi pastebėti:
1) kada tu darbščiausias. Ryte, vakare, o gal paryčiais, jau švintant?
2) kiek įtakos rezultatams daro persirašinėjimas
3) aktyviau dirba klausa, rega, o gal abu vienodai?
O dabar trumpai paaiškinsiu kiekvieną punktą. Atradusi darbingiausią paros laiką, nudirbsi daugiau darbo per dvigubai trumpesnį laiką, kadangi turėsi daugiau energijos bei motyvacijos. 
 Antrąjį ir trečiąjį punktus galima susieti. Jei lengvai susikaupi pamokos metu, nesišnekučiuoji su kaimynka, o klausaisi pasakojimo apie būrus, tuomet tavo stipresnė pusė - klausa. Tokiu atveju persirašinėjimas didelės naudos neduos. Mulkis tokiu atveju įsirašytų balso įrašą, kuriame skaito reikiamą tekstą ir jį klausytų eidamas į miestą. Na, o jei nesugebi pamokos metu susikaupti, mieliau pieši dar vieną ornamentą sąsiuvinio pakraštėlyje nei klausaisi mokytojos, tuomet greičiau informaciją pasisavinsi ją perrašinėdamas. Žinoma, tai užtrunka ilgiau, tačiau tavo atveju ir naudingiau. 

Miegas
Akys limpa lyg klijais pateptos, darosi sunku, nebesupranti, ką skaitai. Ir tu buvai tokioje situacijoje, ane? Mulkis jokiu būdu nesirinktų tokio lėto savęs žudymo būdo. Jis mieliau viską mes ir eis miegoti. Na, o liaudies išmintis byloja, kad rytas protingesnis už vakarą. Ir Mulkis ta išmintimi tiki. Taip pat nereiktų pamiršti ir grožio miego. Vos grįžus iš mokyklos ir puolus prie knygų, galima susirgti depresija. Poros valandų miego pertrauka padės įgauti jėgų ir susikaupti.

Susikaupimas
Mulkis mėgsta eksperimentus. Todėl šiek tiek bandymų, rezultatų užsirašymų ir štai po poros savaičių jis jau žino, kas jam labiausiai padeda susikaupti. Žinoma, ne visi vienodi, tad skirtingi dalykai gali veikti skirtingai. Gal vienam susikoncentruoti padeda plytelė šokolado? Stiklinė vandens? Puodelis juodos kavos? O gal klasikinė muzika? Tad netingėk ir atrask, kas tau padeda. 

Taigi, iš pirmo žvilgsnio atrodo visai kitaip, nei yra iš tiesų. Siūlau ir jums kartais atsipalaiduoti, prisiminti, kad su mokykloje laukiančiais egzaminais gyvenimas nesibaigia ir pabūti Mulkiais. O gal patiks?

2 komentarai:

  1. Tu esi ta bloggerė, kurios įrašų pasiilgstu labiausiai. Rimtai, prašau, pasistenk dažniau rašyti, nes rašai žiauriai gerai!

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Kaip gera skaityti tokius komentarus!! Beprotiškai tau ačiū!!

      Panaikinti