rugsėjo 24, 2016

Politinis cirkas: debatai Tauragėje.

 Prieš mėnesį dalinausi iniciatyvos ,,Žinau, ką renku" mokymų įspūdžiais. Tas mėnuo prabėgo žaibiškai. Jau bijojome, kad pasiruošti debatams nespėsime, nors atrodė, kad laiko liko tiek daug! Likus porai savaičių iki renginio, prasidėjo interviu dalinimai, reklamos sleidimas ir t.t. Net nufilmavome filmuką, dėl kurio norėčiau išsioperuoti veidą ir pasikeisti pavardę (su filmuku viskas gerai, tiesiog nekenčiu savo įrašyto balso, o filmuke dar ir repuoju). Tiesa, jau pasiruošimo metu teko patirti nemažai streso. Andrius Tapinas pranešė, kad moderuoti debatų negalėsi. Labai nusivylėme, manėme, kad žiūrovų būtume pritraukę vien dėl garsios pavardės. Vėliau gavome kitą, taip pat labai gerą moderatorių.

 Debatų vakaras. 17:40. Debatai prasideda po 20min, o žiūrovai nesirenka. Dėl to buvo šiek tiek baisu. Aš ir dar viena savanorė lauke laukėme atvykstančio moderatoriaus. Ir cirkas prasidėjo. Atžygiavo visa kolona socialdemokratų, pasipuošusių raudonais šalikėliais, kepurėlėm, vėliavėlėm. Atrodė, kad jie keliauja stebėti krepšinio rungtynių, o ne priešrinkiminių debatų. Paprašyti nusiimti atributiką, kadangi debatai nešališki, taip ir padarė. Be didesnių ginčų. Tuomet sulaukėme moderatoriaus, pilnos salės žiūrovų ir debatai prasidėjo. Tačiau renginio pradžia buvo labai nemaloni. Nuo pat renginio pradžios, dar tik pradėjus politikams prisistatyti, replikas laidė vienas iš LCP palaikytojų. Moderatoriui teko jį raminti. Vėliau buvo pastebėti pora asmenų, su garsiaisiais ,,Korupcija užkniso juodai" marškinėliais. Su vienu iš jų bandėme tartis kelis kartus gražiuoju. Juk socialdemokratus tai nurengėme!! Jų ignoravimas būtų buvęs nesąžiningas kitų partijų atžvilgiu. Su vienu iš asmenų tariausi aš. Siūliau persirengti, siūliau užsimesti švarką, o galiausiai pasiūliau palikti salę, jei nei vienas variantas netenkina. Na, o man buvo tiesiog pasiūlyta ,,neaiškinti". Tiesa, šalimais stovėjęs asmuo dar ir pareplikavo: ,,Tai jau mergaitės priekabiaujat". Mintyse nusivėmiau tris kartus. Kitas asmuo, moteris, taip pat buvo su marškinėliais. Buvo ne tik su jais, bet ir su alkoholio  kvapeliu. Tiesa, dar ir mano kolegę aprėkė. Pasakius, kad jei nenori tartis gražiuoju, kviesim policiją, atsakė: ,,Tai kvieskit." Turbūt manė, kad juokaujam.

Tauragė nuostabi, nes maždaug pusė žiūrovų buvo jaunimas. Smagu, kai kitiems RŪPI. 
Toliau debatai ėjosi puikiai. Kandidatai surengė neblogą viešą cirką. Trys kandidatai bandė spėti, kada Lietuva įstojo į NATO ir Europos Sąjungą. Nei vienam nepavyko. Taip pat nuskambėjo klausimas anglų kalba. Du prakalbo lietuviškai teisindamiesi, kad jie nuo 6os klasės tik anglų mokinasi, kad gyvena Lietuvoje ir kalbės lietuviškai. Na, o tuomet moderatorius priminė, kad visi jie nurodę, kad kalba anglų kalba. Geriau ne skaityti, o patiems pamatyti, tad gero humoro dozę garantuoju, jei peržiūrėsite ŠITĄ ir ŠITĄ įrašus.

Po debatų pora politikų dingo iš salės nespėjus mums sureaguoti. Teleportavosi gal? Na, o su kitais likome išgerti kavos. Po debatų kandidatai man priminė išsigandusius triušiukus. Matyt buvo išmušti iš vėžių, išstumti iš komforto zonos.

 Na, o dieną po debatų prasidėjo smagioji dalis. Pasirodo, asmenys išprašyti iš renginio, buvo LCP nariai. Pagal juos, policijos pareigūnai išvedė juos tik dėl marškinėlių (nors pagrindinė priežastis neetiškas elgesys). Visą šią situaciją jie perdavė ir Vyriausiajai rinkimų komisijai. ,,Facebook" erdvėje užvirė nemaža diskusija. Iškreipta informacija dalinosi ir pats N. Puteikis, komentaruose apsireiškė ir Ligitas Kernagis, ir Kristupas Krivickas (siūlė ausį pakasyt), ir Andrius Tapinas. Kuo viskas baigsis neaišku. Aišku tik tai, kad LCP narys savo nevykusį pasirodymą bando užglaistyti istorija su policija ir surengė neblogą cirką.

O šiaip, balsuokit. Ir balsuokit atsakingai, kad į valdžią nepatektų tie, kurie to neverti. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą