rugpjūčio 05, 2016

Dalykai, kuriuos gali nuveikti per 15min.

15 min. neturėjimo, ką veikti pasitaiko dažnai. Bet kaip dažniausiai tas laikas praleidžiamas? O gal vertėtų sakyti iššvaistomas? Taip, taip, aš kalbu apie ,,Facebook" dienos scroll'inimą. O kaip žinia, socialiniuose tinkluose 15 min prabėga kaip 1 min. Siūlau tas minutes praleisti naudingiau. Gal tai ir nėra nauji pasiūlymai, bet tikiu, kad tai gali motyvuoti veikti kažką įdomesnio ir naudingesnio.


SPALVINIMAS, PIEŠIMAS, RAŠYMAS
Siūlau pasigaminti ir kuprinėje ar rankinėje su savimi nešiotis nedidelę užrašų knygelę, kuri būtų skirta tik piešimui, spalvinimui ir rašymui. Žodžiu, tik kūrybai. Knygelės puslapius pasidalink į tris dalis. Į vieną suklijuok atsispausdintus piešinėlius. Labai gražių suaugusiems skirtų piešinių spalvinimui rasi ČIA ir ČIA. Na, dar ČIA . Rašymui skirtą dalį patariu pasilikti didžiausią. Juk kiek genialių idėjų gimsta netikėtai, ir kiek tokių idėjų miršta, nes laiku neužrašomos!

MANKŠTA
Turbūt milijoną kartų girdėjot, kad sportas - sveikata. Na, jei nesi sporto mėgėja, nebūtina per naktį tapti maratono bėgike. Tačiau mankšta dar niekam nepakenkė! Pradžiai gali atlikti dar vaikystėje išmoktą ,,Pirato mankštą". Skamba juokingai? Pabandyk ją atlikti greitu tempu ir 15min. Nubrauksi ne vieną prakaito lašelį!! Na, jei sėdi automobilyje, tokios mankštos atlikti nepavyks... Tačiau gali atlikti pratimus akims! Vienas paprasčiausių pratimų - greitas mirksėjimas. Taip pat pabandykite stpožiūrį užmerkti akis, palaikyti taip kelias sekundes ir iš lėto atsimerkti. Daugiau pratimų galite pamatyti šiame VIDEO FILMUKE.

MOKYMASIS
Mokymasis neapsiriboja tik nuobodžiomis 45 min. klasėje, piktais mokytojais, pažymiais, neįdomių tekstų kalimu. Mokytis ir augti galima labai įdomiais būdais! Pavyzdžiu, įkvėpti, susidaryti nuomonę tam tikrais klausimais ir keisti požiūrį gali padėti TEDx kalbos. O jų yra įvairiausių! Nuo politikos iki grožio bei sporto. Taip pat TEDx kalbą yra sakiusi ir Jurgita Jurkutė! Be to, žiūrėdama kalbas gali tobulinti užsienio kalbos įgūdžius. Prie kiekvienos kalbos galima pasirinkti ir titrus, kas yra labai patogu. Nori išmokti naują kalbą? Tuomet siūlau tau ,,Duolingo". Paprasta, greita, efektyvu!

KALBĖJIMASIS
Gyvą bendravimą jau baigia pakeisti susirašinėjimas žinutėmis. Tad vietoj rašiusi, paskambink draugei! Sėdi autobuse ar stotelėje? Užkalbink bendrakeleivį. Taip gali susipažinti su labai įdomiais žmonėmis! Ir nevenk vyresnio amžiaus žmonių. Nepatikėsi, KIEK ir KOKIŲ istorijų jie gali papasakoti. Ir jiems suteiksi bendravimo malonumą, ir pati praleisi naudingai laiką.

TVARKYMASIS
Per 15 min. tikrai spėsi susitvarkyti rašomąjį stalą, išsiplauti grindis ir nuvalyti dulkes. Na, o jei kambarys tvarkingas, sutvarkyk kompiuterio darbalaukį. Ištrink nereikalingus failus, nuotraukų albumus, programėles ir žaidimus, kurių jau seniai nežaidi. Tą pati gali padaryti su savo telefonu! Lažinuosi, kad senos sąsiuvinių puslapių nuotraukos dar neištrintos nuo praėjusių metų.

EKSPERIMENTAVIMAS
Visuomet labai įdomu išbandyti, ką nors naujo. Tai gali būti ir naujas plaukų pynimas! Keletą idėjų gali rasti ČIA ir ČIA. Arba pasigamink naują, dar neišbandytą užkandį ar gėrimą. Susikurk jį pati, nežiūrėdama į jokią receptūrą. Pažvelk, ką turi šaldytuve, spintelėse, pagalvok, kas tavo nuomone tarpusavyje dera ir sukurk tikrą kulinarinį šedevrą!

NAUJOS PAŽINTYS
Dauguma prisipažįsta, kad turi bendravimo baimę, nemoka to daryti, kai kompanijoje yra nepažįstamų. Na, turiu nuvilti, kad baimės taip lengvai neatsikratysi. Todėl turi jai žvelgti tiesiai į akis. Pradėk nuo virtualaus bendravimo. Daug įdomių žmonių gali sutikti ir anonimiškai bendrauti c2.me. Įvairios asmenybės renkasi INTERPALS. O kai įsidrąsinsi, nepabijok nepažįstamųjų užkalbinti ir viešai. Nebijok susimauti. Tai nuolat darome visi. Nenuliūsk, jei nepasiseks. Bet ir nenustok bandyti. Gal taip užgims ilgalaikė draugystė, o gal net... meilė?

O ką jūs veikiate, kai turite nedaug, bet laisvo laiko? 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą