birželio 17, 2016

2016-ųjų vasaros tikslai

Šiemet sau griežtai pasakiau, kad nenoriu vasaros praleisti prie kompiuterio ekrano. Jei ir teks sėdėti namie, noriu būti naudinga. Tad štai kokie mano vasaros tikslai:

1. Visų pirma, sau pasižadėjau daug skaityti. Negaliu pasigirti turtingu žodynu, nors norėčiau. O jį praturtinti įmanoma tik skaitant! Tad sugriaušiu visas nusipirktas, bet neperskaitytas knygas, taip pat kelis kūrinius iš privalomo 12-os klasės literatūros sąrašo. Taip pat norėčiau perskaityti bent po vieną Hemingvėjaus ir Dostojevskio knygą.

2. Esu kaimo vaikas, tačiau niekad per daug nedirbau. Švelniai tariant, tinginėlė aš. Tačiau jau dabar esu labai stipriai susiėmusi ir su tuo kovoju! Padedu tėvams kiek įmanoma, vis ieškau, kokį darbą galėčiau nudirbti. Ar tai žolę nupjauti, ar gėlynus išravėti ar šiaip ką nors tvarkyti. Tėvai labai džiaugiasi tokiais mano pokyčiais. Ir užsidirbau ne tik jų palankumą, bet ir kelis eurus už smulkius darbus.

3. Prieš dvejus metus baigiau muzikos mokyklą, pianino specialybę. Nuo to laiko pianinu grojau labai mažai. Tad mano tikslas - atgaivinti įgūdžius, prisiminti senus kūrinius ir išmokti ką nors naujo! Taip pat pasižadu dažniau į rankas paimti gitarą. Privalau išmokti bent keletą dainų mintinai. Nes juk nėra nieko geriau, kaip šilta vasaros naktis, laužas, draugai ir gitaros akordai.

4. Šiais metais negaliu skųstis sveikata. Tikrai! Kiekvieną pavasarį svaigdavo galva, juoduodavo akyse, dažnai jausdavau silpnumą. Ir gydytojai nieko nerasdavo. Tyrimai būdavo puikūs. Visai neseniai profilaktiškai pasidariau kraujo tyrimus. Tikėjausi idealių rezultatų, nes jaučiuosi puikiai. Tačiau atsirado problemėlė, kurią būtina ištaisyti, jei nenoriu bėdų. Mano hemoglobino kiekis yra kiek per mažas nei turėtų būti. Rudenį vėl privalėsiu darytis tyrimus, tad vasaros tikslas - padaryti taip, kad tyrimai būtų idealūs!

5. Vienu metu labai konfliktavau su tėvais. Su mama ypač. Vis ginčijomės dėl kvailiausių dalykų. Tačiau dabar mūsų santykiai labai pagerėję ir sutvirtėję. Tad ir noriu, ir stengsiuosi, kad tarp mūsų būtų tik šilti ir draugiški santykiai.


6. Tam, kad turtingėtų žodynas ir rašymo įgūdžiai, nepakaks vien skaityti. Reikia ir rašyti. Tad stengsiuosi neapleisti tinklaraščio. Taip pat noriu pradėti rašyti dienoraštį. Dar neturiu tam tinkamo sąsiuvinio, tačiau greitu metu įsigysiu ir nieko nelaukdama pradėsiu!

7. Pirmi kartai yra labai geras dalykas. Išvis, ar pamenat, kada paskutinį kartą darėte ką nors pirmą kartą? Šią vasarą noriu patirti kuo daugiau tokių kartų. Nesvarbu kokių.

8. Visos draugės jau arba išsilaikė teises, arba laikosi. Ir aš viena tokia mažė likau. O taip vairuoti noriu!! Man jau be galo atsibodo nuolat tėvų prašyti nuvežti tai šen, tai ten. Norisi savarankiškumo! Gyvenu kaime, tad turiu puikias sąlygas praktikavimuisi. Belieka įkalbint tėvus, kad mane pamokytų. O tada jau eisiu į kursus.

9. Labai noriu per vasarą atsikratyti 3kg. Nesu stora,  bet pilvukas tikrai galėtų būti plokštesnis. Be to, laukia paskutinioji rugsėjo 1-oji. O tai reiškia, kad reikia pasitempti, jei noriu, kad suknelė gražiai ant manęs žiūrėtųsi.

10. Vos atradusi laisvą minutėlę pasigaminsiu neatidaromą taupyklę. Ir ten karts nuo karto mesiu pinigėlius. Taupysiu kelionei. Dar nežinau kokiai, bet kelionei. Nes keliavimas yra geriausias būdas tobulėti ir pažinti. Geriau dar vienas patirtas nuotykis nei naujas, trumpai džiaugsmo suteikiantis daiktas.

Kol kas tiek planų vasarai. Nieko labai konkretaus. Nors taip gal ir geriau? Nesijauti per daug įsipareigojęs, tačiau vis vien daugiau ar mažiau pažadą sau išpildai. O kokie jūsų vasaros planai?

3 komentarai:

  1. ak, linkiu, kad visus planus įvykdytum ir turiningai likusią vasarą praleistum. :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. o maniškiai planai labai kuklūs - vėjais išnaudot paskutinę vasarą prieš egzaminus :')

      Panaikinti