kovo 24, 2016

Kodėl verta važiuoti apsipirkti į Lenkiją?

Ooo, kaimyninė Lenkija! Jei praleidžiate daug laiko socialiniuose tinkluose, turbūt pastebėjote, kad dabar ji garsėja ne tik gražiausiomis Europoje merginomis (įtariu, jog čia įsivėlusi klaida, nes juk KAIP NE MES?), bet ir labai žemomis kainomis. Nusivylę lietuviai iš visų šalies kampelių metasi ant kuro ir kaip išprotėję lekia pas kaimynus apsipirkti. Po kelių valandų trynimosi su tautiečiais, dundėjimo nelabai smagiais keliais ir pilnų maišų grūdimo į bagažinę, jie laimingi grįžta namo ir paskambina visiems giminaičiams pasigirti, kiek daug nusipirko už 100€. Bet ar tikrai verta ten važiuoti?! Aišku, kad verta.

1. Nes Lenkijoj pigesnė dešra. Ir nesvarbu, kad joje nėra mėsos. Svarbu pigiau.

2. Tai dabar madinga lygiai taip pat kaip ir į šluotkočius panašios blakstienos, permanentiniai antakiai ir šuniuko snukučio filtras snapchat'e.

3. Jei apsiperki Lietuvos turguj, būsi pasmerkta ir išvadinta turgine boba neturinčia skonio. Bet jei tą patį skudurėlį nusipirksi Lenkijoj... Oi, jau kitas levelis!

4. Ten geriausia ruošiantis trečiajam pasauliniam karui, kuris greitu metu įvyks. Lietuvoje būtų per brangu pirkti po pem kilų skalbimo miltelių, pusfabrikačių ir cukraus.

5. Nes lietuviai palaiko savus. Jei kiti avinai važiuoja, tai kaip aš nevažiuosiu?!

6. Apsipirkęs Lenkijoj gali pavaidinti labai protingą ir bumbėti dėl kainų Lietuvoje.

7. Nes garsieji Suvalkai - tikra akcijų aukų meka!

8. Turėsi galimybę pamatyti, ar tikrai lenkės gražesnės už lietuves.

9. Trintis alkūnėmis prie nupigintos varškės Lenkijoje įdomiau nei Lietuvoje. Vis šiokia tokia atrakcija.

10. Galėsi girtis visiems, jog jau esi buvęs užsienyje.

Pikti komentarai prasidės po trijų.... dviejų... vien...

P.S. Linkiu, kad važiuotumėt pasigrožėti Lenkija, o ne nusipirkti pigesnių šmutkių.  Labai graži šalis. Tikrai.

21 komentaras:

 1. Chi, chi, skaniai, tyliai, pati sau pasijuokiau. Tu pasakei tikrą tiesą. Visiems visada, visur gerai, bet tik ne Lietuvoje. Lietuva tai atsiprašant šūdų krūva. Negaliu, kodėl žmonės negali pasidžiaugti, tuo ką turi. Ech...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "Lietuva tai atsiprašant šūdų krūva". "Negaliu, kodėl žmonės negali pasidžiaugti, tuo ką turi". Paprieštaravai pati sau :-D
   Gabija, super (Y) pritariu tau!

   Panaikinti
  2. Ne taip mane supratai. :D Aš sakau, kad kiti žmonės sako, kad Lietuva tai šūdų krūva. Ir man liūdna, kad žmonės nemoka pasidžiaugti tuo ką turi. :) Vat. :)

   Panaikinti
  3. Man taip visada ir knieti tiems stumiantiems išrėžti ,,Ką tu ble (nesikeikiant) padarei, kad būtų geriau???". Ir šiaip, girdėjau auksinę fraze: ,,Koks aš, koks tu, tokia ir Lietuva". Jei visi tuo vadovautūsi, viskas tikrai būtų kitaip. Deja, dauguma nori, kad viskas būtų patiekta ant lėkštutės.

   Panaikinti
  4. Gotto, atsiprašau tada :-(
   Gabija, būtent! Ir mano girdėta frazė, esu net ją pasakiusi savo septyniasdešimtmetei rusų mokytojai, kuri stūmė ant Lietuvos ir burbėjo kaip viskas blogai.

   Panaikinti
 2. Na, o aš pasireikšiu iš kitos pusės. Ne visi, kurie apsipirkinėja Lenkijoj yra jau tokie blogi ir nepatriotiški. Mano šeima į Lenkiją važinėja gerus 5 metus (gal net ilgiau), tačiau ne dėl to, jog esam nepasiturintys ar kad nesugebam įpirkti produktų, esančių Lietuvoje. Anaiptol. Bent jau mano šeimai važiavimas į Lenkiją prilygsta šiokiai tokiai pramogai, mes neskaičiuojam kiek kas išeina pigiau. Kiekvienas nori kažko naujo bei nebandyto. Galima priskirti ir įvairius produktus iš kitų šalių, o kai viena iš šalių visai šalia ir tie produktai pigesni nei gimtojoje šalyje panašaus tipo produktai, tai to ir galima tikėtis iš daugumos žmonių, juk ir mūsų parduotuvėse dažniausiai pasidairome akcijų.
  Koks to tikslas mano šeimai? Tokio lyg ir nėra, tačiau esmė yra ta, jog Lietuvos su žėmėmis nemaišom ir nelaikom "šūdų krūva". Kai kurie lenkiški produktai, nors ir pigesni, ne visada prilygsta lietuviškiems.
  Manau, jog nereikėtų taip visų nurašyti :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaip jau minėjau kažkur,kiti iš to tik kaip atrakciją pasidaro. (Nors reguliarus važinėjimas ilgą laiko tarpą, nemanau, kad vis dar pramoga) Jei smagu keliauti, aplankyti kaimynines šalis, tai ir reiktų keliauti. O ne nuvažiuoti iki artimiausios parduotuvės. Žiūrint iš finansinės pusės, tai jei gali sau leisti lietuvišką produkciją,bet vistiek leki kitur, nemanai, kad iššvaistai pinigų? Vis dėlto turi pirkti tiek, kad būtų apsimokėję važiuoti. Ir taip dažniausiai prisiperki to, ko paprastai nepirktum. Taip pat dažnai nežinai ar su kokybe tas produktas draugauja. Ar ne geriau tų pinigų investuoti kur nors kitur?

   Panaikinti
  2. Labai sureikšmini viską ir skaičiuoji kitų pinigus :D
   Nesiruošiu ginčytis, nors ir mąstau kitaip, bet tebūnie, kas kaip nori, tas taip elgiasi. Bent jau aš nesu priskiriama tai žmonių grupei, kuri perka bet ką, kad tik pirktų, nes "pigiau grybo".

   Panaikinti
  3. Nesijaudink, tavo pinigų neskaičiuoju. Tavo reikalas, kam juos švaistai. Kaip ir pasakei, kas kaip nori, tas taip elgiasi. Jau prieš paskelbdama įrašą žinojau, kad atsiras tų, kurie moka į tai pažiūrėti linksmai,tų, kuriems tai atrodys kitų pingų skaičiavimas ir pasityčiojimas, tų, kuriems tiesiog dzin, nes niekas nepakeis jų suvokimo. :) čia kaip kova tarp vegetarų ir visavalgių. Visada atsiras už/prieš.

   Panaikinti
 3. Galvojau, kad nepatiks, bet patiko.
  Tik vienas dalykas: Ten, kur naudojai tokius žodžius kaip "pem" , "levelis" ir t.t, tu juos pažymėjai kitaip. Tai gerai, bet frazė "metasi ant kuro" įžangoje yra tokio pat pasvyrimo kaip ir visas likęs tekstas joje, todėl labai rėžia akį.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nepastebėjau šito. Ačiū, kad pranešei!

   Panaikinti
 4. Negaliu sakyti, kad tiesos visiškai nėra straispnyje, bet negaliu ir sakyti kad viskas yra tiesa. Pati važiuoju apsipirkti reguliariai jau metus laiko. Apsimoka, nes:
  1. Padarom namų darbus ir susiskaičiuojam kiek ta prekė, kurią įprastai perkam Lietuvoje ten kainuos zlotais.
  2. Nuvažiavę nepuolam krauti į vežimėlį, bet ko kas pasitaikė po ranka, vaikštom su pirkinių ir kainų sąrašu.

  Tačiau, būna juokinga, kai žmonės puola, perka, krauna nežinodami kiek LT kainuoja tas pats produktas, ir kalbasi tarpusavyje "Kiek kainuoja pas mus?" "Nežinau, bet čia vistiek pigiau" Ir perka pvz. pieną :D
  O kas liečia mėsos nebuvimą dešrose, deja, bet ir Lietuvoje tokių yra ir būtent jei griebsi pirmą pasitaikiusią, arba dėl to, kad ji laaaabai pigi tai taip ir bus, kad gausi pigų produktą pagamintą iš neaišku ko.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ta masinė psichozė graudžiai juokinga. Daugelio ten parduodamų prekių ženklų mes nepažįstam. O su lietuviškom prekėm daugiau ar mažiau esam susipažinę. Žinom kas skaniau, sveikiau, kur mėsos daugiau. Nors ne visada kaina atitinka kokybę. Prakalbus apie mėsą, žinau vieną gerą, žymią įmonę, kurios produktais pasitiki daugelis. O ir kaina ne mažiausia. Tačiau sužinoję, kas toje ,,mėsoje" yra.....

   Panaikinti

 5. Jeigu žmogui ta Lenkija nėra toli, nori sutaupyti kelis šimtus eurų nusiperkant daug reikalingų maisto produktų (šiaip sau, niekas nevažinėja juk), tai tik tegul perka :)
  Laisva šalis, savo pykčio lieti nereikia, nes tu nežinai kas, kodėl, kam ten važiuoja. Gal kam senai reikia tos priemonės, tačiau Lietuvoje ji per brangi, galėtų įsigyti pigiau, o gal žino, kad šitą produktą visu 100% panaudos/suvalgys ir, kad jo reikia nusipirkti daug, nes Lietuvoje bepirkdamas moki daug daugiau. O gal važiuodamas apsipirkti ir į kokį pramogų parką nuvažiuosi.
  ŽODŽIU, VISŲ NORAI TEN VAŽIUOTI, PRIEŽASTYS YRA SKIRTINGOS.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na jau, na jau. Nereikia taip hiperbolizuoti ir imti į širdį ;) Gaila, kad čia tau atrodo pykčio liejimas (galėčiau beveik lažintis, kad komentare apie save rašei). Kaip ir sakei, laisva šalis. Todėl sau smagiai ir pasijuokiau iš tokios psichozės.

   Čia ne į temą labai, bet kas nors kiek daugiau domisi psichologija, žino, kaip prekybcentriai plauna smegenis. Pvz ar niekad nesusimastėt, kodėl parduotuvėse groja muzika? Tikrai ne dėl linksmumo. Pasirodo, kai groja muzika, o ypač mėgstama, žmogus daugiau nusiperka.

   Panaikinti
  2. Arba kodėl prie kai kurių lentynų užstringa vėžimėlis. Pakeltos plytelės. Nežymiai, bet. Tai padaryta specialiai, yra net parduotuvių planuose pažymėta kur kokias prekes dėti, kad kuo daugiau ir brangiau parduoti. ;-)

   Panaikinti
  3. Arba tie visi dažni prekių perdėliojimai, kad reiktų daug laiko klaidžiot ir ieškot norimų prekių. Taip prisirenki ir nereikalingų. Arba šokoladukai, gumos, saldainiai prie įėjimų ir kasų - vaikams vilioti. Nesusilaikiau nepapildžius :-D

   Panaikinti
  4. Arba kai pakeičia akcijų lapelių spalvas. Balta būdavo be nuolaidos, geltona su. Dabar geltona be, o raudona su :) ir dar alkoholio skyrius visada netoli kasų :)

   Panaikinti
  5. Yeah, cigaretės kasose.. Metatant rūkyti turbūt neįmanoma susilaikyti.

   Panaikinti