spalio 25, 2015

Rudeniniai keksiukai su obuoliais/kriaušėmis

 Jau gan ilgą laiką negaminau jokių konditerinių gaminių. Priežastis paprasta. Paskutinius du kartus visiškai susimoviau. Kepiau keksiukus. Viską dariau pagal begalybę kartų išbandytą receptą, tačiau keksiukų skonis priminė plasmasę.  Viską teko išmesti lauk. Po poros dienų nusprendžiau kepti moliūgų pyragą. Pyragas iškilo didesnis nei tikėjausi, atrodė tikrai puikiai. Tačiau vos išėmus iš orkaitės, jis sukrito, o prapjovus išsiliejo neaiškus skystis. Pyragas keliavo pas kiemsargį šunį, tačiau net jis jo neėdė.
 Taigi vakar, po ilgo laiko, vėl stojau prie puodų. Šįkart nusprendžiau kepti keksiukus su kriaušėmis ir obuoliais. Buvo truputį baugu, nes kriaušes konditerijoje naudojau pirmą kartą. Na, bet viskas pavyko!!! Esu savikritiška, tačiau keksiukai gavosi nerealiai skanūs ir laaabai greit buvo suvalgyti. Tad receptu dalinuosi ir su jumis.


Reikės:
*150g miltų
*150g minkšto sviesto
*150g cukraus
*1/2 a.š. vanilinio cukraus
* 1 1/2 a.š. kepimo miltelių
* 3 vnt. kiaušinių
* cinamono
* cukraus
* 1 vnt. vidutinio dydžio obuolio
* 1 vnt. vidutinio dydžio kriaušės

Gaminimas:
1. Sviestą su paprastu ir vaniliniu cukrumi išsukit iki purios baltos masės.
2. Po vieną dėkite kiaušinius ir vis gerai išsukite.
3. Sudėkite miltus sumaišytus su kepimo milteliais ir viską gerai išmaišykite. Tešla turi būti vientisa, lengva, primenanti kremą.
4. Nuluptus obuolius ir kriaušes supjaustykite bei pabarstykite cinamonu ir cukrumi.
5. Dėkite po šaukštą tešlos į formelę ir ant viršaus uždėkite kriaušių arba obuolių. Aš 6 keksiukus dariau su obuoliais, 6 su kriaušėmis.
7. Kepkite 180°C įkaitintoje orkaitėje 20min.

Nuomonė apie mano keksiukus

Paslaptys paslaptėlės:
* Kad keksiukai turėtų gražų gelsvą atspalvį, reikia naudoti kaimiškus kiaušinius.
* Gaminys geriau iškils ir bus puresnis, jei nepagailėsite laiko plakant kiaušinius.
* Ir žinoma, visi produktai turi būti kambario temperatūros!!

2 komentarai:

  1. Sveika. :) Skamba nerealiai! Esu labai žalia virtuvėj, bet pora kartų buvo visai smagu, todėl šie, rodos, lengvai paruošiami keksiukai pasirodė labai įdomūs. Manau pabandysiu :) Tik matosi, kad aš labai žalia, nes man viską reikia aiškinti ir aiškinti.. Tai va, kaip čia suprasti *1/2 a.š. vanilinio cukraus, * 1 1/2 a.š. kepimo miltelių? Pusė arbatinio šaukštelio van. cukraus ir 1 + pusė arbatinio šaukštelio kepimo miltelių? Ir dar, kaip manai, ar gautųsi keksiukai, jei vietoj sviesto naudočiau margariną?

    Manau, per atostogas išbandysiu!

    AtsakytiPanaikinti
  2. Labas! Supratai viską teisingai. O dėl margarino, tai jei tai kepinių margarinas, tada viskas kaip turi būti gausis. O jei paprastas, taip pat turėtų išeiti, tačiau skoniai šiek tiek skirsis. Jei jau turi sviesto, tai geriau jį ir naudoti :) Sėkmės!

    AtsakytiPanaikinti