rugsėjo 27, 2015

8 auksiniai patarimai (ne)pavyzdingam mokiniui

Kol kas mokykla dar neužkniso juodai. Kol kas. Tačiau peržvelgus kitos savaitės planus, norisi eit kur nors pasikabint, arba kaip mano gimtajame mieste madinga - ant geležinkelio bėgių. Bet visų pirma, turiu klausimą. Mokytojai tik apsimeta, ar iš tikrųjų yra tokie **** (vietoj žvaigždučių įterpkite jums priimtiniausią būdvardį, apibūdinantį mokytojus)? Kokio velnio visus kontrolinius ir kitus atsiskaitymus sukelt į vieną dieną/savaitę? Kartais pagalvoju, jog jie tyčia taip daro, kad mokiniai išsižudytų ir nereiktų eit į darbą, nes jie lygiai taip pat nekenčia mokyklos. Kita versija - jie semiasi energijos matydami iškreiptus nuo nemigos vaikų veidus. Tai jiems lyg puodelis stiprios, kvapnios kavos ankstyvų rytą.
Turbūt nieko naujo tai rašydama nepasakiau. Nes visi tai mato ir patiria kiekvieną (ne)mielą dieną. Bet turiu gerą žinią. Taip gyventi liko visai nedaug! Tik aštuoni juodo darbo ir nemigos  mėnesiai...

8 auksiniai patarimai (ne)pavyzdingam mokiniui

1. Per pamokas nesislėpk ir drąsiai žiūrėk mokytojai į akis. Paantrink į kieno nors atsakytą klausimą. Mokytojai gaudo tuos, kurie labiausiai bijo ir slepiasi.

2. Laisvas pamokas išnaudok protingai! Miegok! Jei yra sėdmaišiai ar sofutė išvis pasaka, o jei ne, puikiai tinka ir paprastas suoliukas.

3. Būk mandagus su valgyklos darbuotojomis. Pasisveikink, paklausk kaip sekasi. Ir štai, jos prisimena ne tik tave, bet ir tai, kad nemėgsti burokėlių. O vietoj jų įdeda daugiau salotų.

4. Pamiršai atlikti matematikos namų darbus? Ne bėda! Prieš pamoką nueik pas mokytoją pasikalbėti. Nustatyk susirūpinusį veidelį ir pareišk: ,,Mokytoja, visiškai nieko nesupratau, net nežinojau, nuo ko pradėti! Gal paaiškintumėte?". Ir štai, du zuikiai vienu šūvių. 1) Negausi minuso arba dvejeto 2) Pratempsi pamokos laiką

5. Sakyk komplimentus. Na, nebūtina padlaižiauti, bet jei tau gražūs mokytojos batai, nebijok to pasakyti. Mokytojoms (ir šiaip visoms moterims) patinka, kai jas pastebi ir pagiria.

6. Neperskaitei privalomos knygos? Nebijok, išsisukti tikrai pavyks! Peržiūrėk filmą (jei toks yra), internete perskaityk keletą analizių, kūrinio ištraukų, užsirašyk ,,Šv. trejybę" (temą, problemą, idėją).

7. Visiems pažįstama situacija, kai prieš kontrolinį ant stalo turi likti tik rašymo priemonė, o mokytojai paprašo jiems pamojuoti (t.y. parodyti ar švarūs delnai). Tačiau niekas nepamini... servetėlių! Namie išlankstyk servetėlę ir ten užsirašyk neįsimenamą frazę, žodį ar formulę. O vėliau tereiks apsimesti, kad užklupo sloga. Tik atsargiai, neišsitepk nosies!!

8. Visi puikiai žino, kad mokyklose egzistuoja ,,elitas". Dažniausiai, tai menko intelekto panelės, laikančios save viršesnėmis ir protingesnėmis. Jos dėmesio siekia lipdamos kitiems per galvas bei žemindamos kitus. Bet tokių neverta bijoti. Jei kažkuo neįtikai, nesijaudink. Nusišypsok ir nueik savo keliu, nes ,,elito" reikia ne bijoti, o gailėtis.

Štai kaip pirmadienio rytą atrodau aš

9 komentarai:

 1. galėtum parašyti vadovą "kaip išgyventi mokykloje". :D per dvylika metų aš tokių dalykų nesugebėjau sugalvoti! lenkiu galvą ir spaudžiu dešinę.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Oi, čia visiškai paprasti patarimai. Iš patirties. Išduosiu paslaptį. Mano lietuvių kalbos mokytoja, naudojosi servetėle laikydama latvių kalbos egzaminą :D
  O šiaip, tai labai ačiū. Pamaloninot širdelę :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Oho, kietai varai, kolega. :o Šaunus įrašas! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Čia nuomonė apie visa blogą:labai idomus ir kūrybingi straipsniai,šis blogas tapo tokiu kai tikrini kiekviena diena tikėdamasi naujo straipsnio:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Hahaha, šaunuolė :DD
  Bent vienas žmogus nebando atrodyti puikia gera mergaite :D Tiesiog...Nu Tu šaunuolė,tikrai pasinaudosiu.Ačiū ;) :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonime - oneeee, kaip nelaukiau tokio komentaro. Aišku, malonu, bet jaučiuosi įpareigota rašyt dažniau, o ne tik tada, kai užeina noras :D
  Smaragde - Labai labai ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti