gegužės 31, 2015

Profesijos, kurių atstove negalėčiau būti

Liko dveji metai, 104 savaitės, 24 mėnesiai, 730 dienų iki tos akimirkos, kai turėsiu nuspręsti, kuo noriu būti. Neesu iš tų, kurios jau nuo vaikystės žino, kuo bus. Turėjau svajonių tapti garsia dainininke (nors neturiu balso), šokėja (šoku kaip suparalyžuotas žiogas) ar garsia aktore ( vaidinti sekasi šiek tiek geriau, bet tai nieko nekeičia). Tačiau visa tai kvaila. Tad kaip renkuosi savo ateities profesiją? Ogi atmetimo būdu. Štai šešios profesijos, kurių atstove negalėčiau būti.

1. Chirurgė
Pradėkime nuo to, kad ligoninėje man viskas smirda. O balti chalatai ir neryškios sienos vemt verčia. Čia, aišku, nėra pagrindinė priežastis, kodėl negalėčiau būti chirurge. Svarbiausia tai, kad bijau kraujo. Velniškai bijau kraujo. Jį pamačius ima svaigti galva, pradeda pykinti. Jei būčiau chirurgė, tai prapjovusi žmogui pilvą turbūt apsivemčiau. Fui. Kita svarbi priežastis ta, jog šis darbas visiškai nekūrybiškas. Juk negali žmogui prijungti dviejų širdžių, ar papildomų dviejų rankų.

Štai kaip atrodytų žmogus, sužinojęs, kad jį operuosiu aš
2. Veterinarė
Myliu gyvūnus, bet niekaip negalėčiau jų gydyti. Pirma, bijau svetimų šunų. Kur nebijosi, kai vilkšunis užsipuola. Antra, stambiųjų gyvūnų (pvz:. Karvių ) sėklinimas (apvaisinimas) yra baisiai šlykštus dalykas. Žinot, kaip sėklinamos karvės? Jei nežinot, tai pasakysiu trumpai ir aiškiai.Jai į užpakalį kišama ranka. Du kartus. Ne pats maloniausias užsiėmimas, tiesa? 

3. Vaikų darželio auklėtoja
Myliu vaikus, vaikai myli mane, bet jei jų skaičius neviršija dešimties. Neįsivaizduoju, koks kantrus žmogus turi būti, kad visą dieną iškęstum su dideliu būriu pyplių. Ypač, kai dabar mažieji yra tokie drąsūs ir išpuikinti savo supermamyčių. Vienas to nevalgo, kitas nori kakų, kitam nepatinka pietų miegas, o tuo tarpu kas nors dar pešasi dėl žaislo. Jei būčiau darželio auklėtoja, turbūt būčiau pati griežčiausia ir nemėgstamiausia. 

4. Odontologė
Ši specialybė pastaruoju metu tapo labai populiari. Bet ne dėl to, kad žmogui nuoširdžiai patiktų šis darbas. O dėl pinigų. Apskritai, manau kad beveik neegzistuoja žmonės, kuriems šis darbas nuoširdžiai patiktų. Kam patiktų knaisiotis po kažkieno burną? Ir dar jei tai senukas, išpuvusiais dantimis ir su kvapeliu, nes nežino, kas yra dantų pasta ir šepetėlis.  O dar dantų traukimas... Vien pagalvojus suskausta.

5. Lėktuvo pilotė
Tai labai atsakingas ir nelengvas darbas. Kiek žmonių gyvybių tavo rankose!!! Juk ne veltui po sėkmingo lėktuvo nusileidimo žmonės ploja. Be to, aš labai bijau aukščio. Saugiausiai jaučiuosi vaikščiodama arba važiuodama automobiliu. Nors pagal statistikas, automobilių avarijos įvyksta keliskart dažniau nei lėktuvų katastrofos. 

6. Advokatė
Jei advokatai gintų tik nekaltus žmones, tai būtų visai įdomi profesija, tačiau taip nėra. Negalėčiau bandyti apginti žmogaus, kuris teisiamas už išprievartavimą ar žmogžudystę... Be to, advokatų prikepta per akis. Ir kad ir kaip būtų gaila, labai maža dalis jų yra nekorumpuoti ir dirba ne dėl pinigų, o dėl noro padėti nekaltiems. 

Nepeikiu nei vienos profesijos, ir nebandau nuo jos atbaidyti. Visos šios profesijos labai reikalingos, tačiau skirtos ne man. Neįsivaizduoju savęs nei vienoj iš šių sričių. 

O kokios profesijos atstove nenorėtum būti TU? 

12 komentarų:

 1. Asmeniškai man įrašas labai patiko. Tikrai nusijuokiau :). Atrodė, kad rašai su tokia meile ir įkvėpimu kurį net sunku apsakyti. Šaunuolė :)
  P.s. Tik labai keista kodėl blogą pavadinai "pilka"?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai tau ačiū! O ,,pilka.'' todėl, kad man šis žodis yra labai gražus ir ,,minkštas''. Dauguma mano, kad viskas, kas yra pilka, tas nuobodu, negražu, niūru. Man atrodo visiškai kitaip :)

   Panaikinti
  2. Manau apie pilką rastumėm bendrą kalbą :D

   Panaikinti
 2. Laabai geras įrašas, Gabija! :D Man be galo patiko ir privertė nusijuokti. O pati, jokiu būdu, negalėčiau būti kokia nors vabalų tyrėja ar panašiai. Fe, net pagalvojus apie vabzdžius nusipurtau. :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū! :) Malonu skaityti tokius komentarus :)

   Panaikinti
 3. Smagu, kad rašai savo blogą, bet gaila, kad pasitrauki iš TD, nors ir laikinai.. O šiaip šis įrašas man labai patiko, o blogo dizainas ir aplinka labai jauki, norisi vėl ir vėl čia sugrįžti. :)

  Pati negalėčiau būti nei vienos iš šių profesijų atstove, kurias čia išvardinai, išskyrus gal darželio auklėtoja. Taip pat dar negalėčiau būti batų ar laikrodžių taisytoja, nes tiesiog be galo nuobodus man darbas atrodo ir negalėčiau kiaurą dieną išsėdėti viename kambariukyje. Taip pat būčiau visiškai nevykusi automechanikė ir viskas kas susije su mašinomis ir panašiomis vaikinų aistromis, kadangi jau fizikos teorijoje nesigaudau ir visiškai nežinau kurie degalai geresni, tai ką kalbėti apie praktiką :D

  Na, tikiuosi, kad ne per daug išsiplėčiau :D Laukiu kito įrašo ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Esu didelė TAVO gerbėja, todėl žiauriai nuliūdau, kad pasitraukei iš TD bet pralinksmėjau atradusi tave čia!
  Straipsnis, kaip visada puikus, jame pilna užsidegimo ir šmaikštumo. Ačiū, kad esi!
  Aplankyk mane, nors esu kątik iškepta, kaip rašytoja: http:/mumsmerginoms.blogspot.com :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Oho. Nesitikėjau, kad turiu gerbėjų :D Ačiū :)

   Panaikinti
 5. Geras įrašas! Nors man visos šios profesijos (išskyrus vaikų darželio auklėtoja, fe) labai patiktų :D

  http://fleurerly.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 6. Norėčiau būti teisininke/advokate :)
  Bet galvoju spjausiu ir darysiu ką nors kieto gyvenime be šios profesijos,kuriai dar reik mokintis paildomus 6 metus...Eik tu...Apsaugok dieve jei būčiau darželio aukletoja ar gydytoja...Ar pilotė...( Iš kur ši profesija?:DD)
  Sėkmės renkantis :D Linkiu išsirinkti tą profesija kuri tau nuoširdžiai patiks ir dirbsi pagal ją :*

  AtsakytiPanaikinti